Trend na kolorowe skarpetki – najpopularniejsze modele dla mężczyzn

Trend na kolorowe skarpetki – najpopularniejsze modele dla mężczyzn

Skarpetki to jeden z ważniejszych elementów stroju męskiego, na który patrząc na mężczyznę zawsze zwraca się uwagę. Kolorowe skarpetki to na pewno krzyk mody ostatnich lat, chociaż ich historia jest bardzo długa i sięga XVI wieku. W latach pięćdziesiątych, sześćdziesiątych nastąpił burzliwy powrót do kolorowych skarpetek, jednak nosili je głównie mężczyźni młodzi i chcący wyróżnić się elementem ubioru wśród szarego tłumu. Oczywiście w tamtym okresie moda na kolorowe skarpetki przywędrowała ze Stanów Zjednoczonych. Obecny powrót do kolorowych skarpetek zatoczył szerszy krąg ich entuzjastów. Noszą je zarówno młodzi chłopcy, jak i panowie w średnim czy nawet starszym wieku. Artyści, jak i biznesmeni. Do luźnego stroju, ale też do garnituru.

Jak nosić kolorowe skarpetki?

Często mężczyźni zastanawiają się jak nosić, do czego, jakie wybierać kolorowe skarpetki, gdyż mają ochotę coś zmienić w swoim wizerunku, dodać świeżości, a z drugiej strony obawiają się krytyki. Warto podkreślić, że kolorowe skarpetki oczywiście nie pasują do każdej uroczystości, są takie spotkania, które wymagają powagi i wyglądu bardzo tradycyjnego. Wybierając skarpetki do konkretnego stroju trzeba zawsze pamiętać, by kolorystyka skarpetek znacznie odbiegała od koloru spodni i butów, zestawienia typu różowy czerwony czy brąz ciemny i jasny są słabe, gdyż mogą jedynie podkreślać slaby gust osoby.

Należy wybierać kolory kontrastowe, bardzo fajnie jeśli kolor czy kolory skarpetek są takie same jak na przykład kolor krawatu, koszuli czy poszetki. Wtedy te elementy świetnie się ze sobą komunikują, a cały strój ma wygląd dobranego i zadbanego w każdym calu. by tak się stało należy również zwracać uwagę na dobór wzoru, a rynek oferuje sporo wzorów od pasków poziomych, pionowych, grochów, po piłki, samochody, sushi czy rowery. Wszystko zależy od naszych upodobań, warto tymi wzorami wyrazić swoja osobowość, charakter czy hobby. Można rzecz jasna włożyć skarpetki kolorowe do garnituru, ale nie na ślub i nie do tradycyjnego koloru i kroju garnituru. Pamiętać należy o długości skarpetek, nie mogą być za krótkie, a spodnie nie mogą być za długie, by skarpetki było widać. Świetnie wyglądają kolorowe skarpetki przy wąskiej nogawce.

Rodzaje kolorowych skarpetek

Rynek oferuje całą gamę kolorowych skarpetek, warto zwrócić uwagę na:

  • skarpetki biznesowe, a wśród nich cętki, rozeta, mozaika, grochy, kropki o stonowanej kolorystyce
  • skarpetki o luźnych wzorach i kolorystyce: rowery, wzory indiańskie, samochody, samoloty, sowy, ale również na przykład o nazwie gdzie pieprz rośnie

Warto zwrócić uwagę na proponowane przez producentów zestawy z muszką czy z krawatem.